Dotyczy terapii w jednostkach chorobowych:

  • Zaburzenia i dolegliwości związane z kręgosłupem i stawami obwodowymi:

Ze względu na rodzaj pracy jaką wykonujemy, w narządzie ruchu powstają przeciążenia, które niejednokrotnie odbijają się na naszym zdrowiu. Przeciążenia te dotykają zarówno naszego kręgosłupa jak i stawów na obwodzie (biodro, kolano, bark, łokieć, itp.).
Dlatego tak ważna jest profilaktyka, zgodnie z maksymą, że ”lepiej zapobiegać niż leczyć”. Im wcześniej zostanie podjęta terapia likwidująca przyczynę bólu, tym krótszy będzie czas leczenia i większe szanse na całkowite usunięcie dolegliwości.

  • Bóle głowy, migreny i kręcz szyi:

Częsta pozycja z głową zwieszoną nad biurkiem doprowadza do nadmiernego zaangażowania statycznego mięśni karku a praca siedząca może doprowadzić do podrażnienia więzadeł i nierównowagi statycznej miednicy co wpływa także na struktury kręgosłupa szyjnego. Również wszelkiego rodzaju przewiania i przechłodzenia mogą przyczyniać się do powstawania spazmów mięśniowych co prowokuje ból, nie tylko wybranych odcinków kręgosłupa, ale także na obwodzie (np. bark).

  • Bóle klatki piersiowej, bóle w mostku i międzyłopatkowe:

Bóle generowane przez środkowy odc.kr.piersiowego mogą dawać dolegliwości przedniej ściany klatki piersiowej wraz z mostkiem, do złudzenia przypominając stan przedzawałowy lub stan dusznicy bolesnej.
Wiele osób łączy te bóle z zaburzeniami kardiologicznymi i oczywiście trzeba taką ewentualność wykluczyć poprzez badania u odpowiedniego specjalisty, jednak w wielu przypadkach są one przyczyną zaburzenia ruchomości na poziomie kr. piersiowego. Mogą również odpowiadać za mdłości, odruchy wymiotne, objawy czynnościowe zespołu bolesnego barku, bóle międzyłopatkowe, łokcia czy nadgarstka.

  • Dyskopatie szyjne i lędźwiowo- krzyżowe:

Dyskopatie najczęściej objawiają się drętwieniem i mrowieniem kończyn na obwodzie, często bólami w pośladku, pachwinie czy kroczu. Mogą również generować bóle barku, powodować drętwienie palców rąk, czy utratę czucia powierzchownego.

  • Rwy kulszowe, udowe i ramienne:

Rwy znajdują przeważnie swoją przyczynę w segmentach ruchowych kręgosłupa. Mogą być przyczyną wypukliny, przepukliny i innych patologii krążka międzykręgowego oraz samego kręgu. Bywają też przypadki uwięźnięcia nerwu na obwodzie w następstwie zablokowania stawu, bądź po złamaniach kości.

  • Bóle bioder, kolan, barku, łokci i nadgarstków:

Dysfunkcja każdego stawu upośledza człowieka i pociąga za sobą dalsze konsekwencje, które nieleczone mogą doprowadzić do operacji lub trwałej niepełnosprawności. W przypadku bólu np. biodra, barku czy kolana, czas kiedy pacjent zwleka z terapią działa na jego niekorzyść. Często bywa za późno na leczenie zachowawcze, pozostaje wówczas endoprotezo-plastyka stawu.

  • Rehabilitacja pourazowa:

Często pacjenci zwlekają również z rehabilitacją pourazową licząc na to, że samo przejdzie czy samo się wyleczy. Nie przeceniajmy możliwości organizmu. Wiele może zrobić sam, ale również w wielu przypadkach trzeba mu pomóc.

 
(C) 2010 - 2024 Masaże Piotr Szypuła z Tarnobrzega | realizacja medox.pl | Polityka Cookies